Festiwalowa zabawa trwa nadal. Partner Neo – butik Szołrum, oferujący odzież i akcesoria  niezależnych, polskich projektantów przygotował dla Was kilka bardzo designerskich nagród. Mogliście je zdobyć wypełniając ankiety, dostępne podczas trwania festiwalu. Zapoznajcie się ze szczegółami.

3. edycja Neo Fashion Jamboree za nami. Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli fotorelacja z wydarzenia!

Biomimetyka czyli kopiowanie natury – co łączy koronki, skoki na bungee i chirurgię z pająkami? Zapraszamy na wykład dr inż. Moniki Rom z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Prezentacja włoskiego wydawnictwa i możliwości współpracy dla debiutujących artystów z międzynarodowymi tytułami – wykład włoskiego dzinnikarza i szkoleniowca MAURO CAGNONI.

Zapraszamy na wykład „Co z tą modą – podejście do tematu mody w TV, prasie i Internecie”, który poprowadzi Anna Puślecka. Dziennikarka i ekspert w dziedzinie mody, redaktor naczelna ekskluzywnych serwisów internetowych: Do You Know Fashion (DYKF) i After-After oraz ich właścicielka i współautorka.

Podczas niedzielnej gali finałowej, oprócz pokazów mody znanych projektantów zobaczymy również projekty studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zapraszamy do przestrzeni modowych inspiracji, czyli Loft Showroom&Fitness Club. W ramach Strefy Projektanta odbędą się tam pokazy mody. Sprawdźcie, kto zaprezentuje się w tym roku.

Jak pisać o modzie? Czy w Polsce dominuje językowe haute couture, czy raczej ready-to-wear? Jaki sens ma insiderskie pisanie o modzie i czy opiniotwórczość jeszcze istnieje? Zapraszamy na wykład Tobiasza Kujawy, autora bloga Freestyle Voguing, na którym nieustannie podejmuje próby wyjaśnienia, czym właściwie jest moda.

Zapraszamy na wykład specjalisty marki KLER – o najpopularniejszych stylach w projektowaniu wnętrz oraz o tym, jak zostać projektantem sztuki użytkowej!

Znamy finalistów konkursu Dream Team! Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i gratulujemy laureatom. Cieszymy się, że z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zobaczcie, kto dostał się do finału…