Partnerem Festiwalu został Szołrum – nowy concept store, oferujący odzież, biżuterię i dodatki niezależnych polskich projektantów. W trakcie Festiwalu zaprezentuje również kolekcje projektantów, którzy do 5. maja wyślą do nas swoje zgłoszenie.

Kiedy udaje Mu się złapać emocje, udaje mu się złapać coś wyjątkowego! Parafraza tych słów Piotra Domagały oddaje cały charakter jego zdjęć. Zobaczcie wybrane realizacje tego fotografa, którego pierwsza wystawa odbędzie się właśnie na Neo!

Wspólnie z marką LOYD zachęcamy do udziału w konkursie „Magic Set” na aranżację scenografii reklamowej. Konkurs nie wymaga wcześniejszych przygotowań, ani przesyłania zgłoszeń. Odbędzie się w trakcie Neo, więc aby wziąć w nim udział – obecność obowiązkowa!

Sebastian Cviq jest zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu Dream Team. Dlaczego nie został muzykiem, czym uwiódł go Paryż i co poradziłby początkującym fotografom? Zobaczcie jak wyglądała sesja, która zapewniła mu zwycięstwo oraz inne realizacje tego utalentowanego fotografa.

Zapraszamy do przestrzeni modowych inspiracji, którą zaaranżujemy w miejscu o nietypowej i designerskiej architekturze – starej fabryce Bezalin w Bielsku-Białej, na miejscu której otwiera się  Loft Showroom&Fitness Club. To właśnie tam w ramach Neo Fashion Jamboree przygotowujemy Strefę Projektanta. Do 18. kwietnia przyjmujemy zgłoszenia od projektantów, którzy chcieliby zaprezentować swoje kolekcje.

Zaproszenie na festiwal po raz kolejny przyjęła młoda projektantka z Katowic – Sophie Kula. Na poprzedniej edycji prezentowała swoją drugą kolekcję Global Warming, której premierowy pokaz odbył się podczas XI edycji Festiwalu Open’er w strefie Fashion Stage, a jego rozszerzenie nastąpiło właśnie w Bielsku-Białej. Tym razem poprowadzi również warsztaty w Starej Fabryce.

Jak wiecie, w ramach festiwalu odbędą m.in. warsztaty z tworzenia scenografii, które poprowadzi Natalia Kacper-Mleczak. Jest ona jednym z najbardziej rozchwytywanych scenografów w Polsce. I mimo, że  jej nazwisko nie jest szczególnie rozpoznawalne poza branżą, to z pewnością każdy z Was rozpozna choć jedną realizację tej artystki.

Do grona artystów, którzy odwiedzą nasz festiwal dołączyła właśnie Adriana Krawcewicz – ilustratorka, która świetnie odnajduje się w tworzeniu ilustracji mody. Cechy charakterystyczne jej prac, to lekka kreska i zabawa akwarelowym efektem, który zaciera granice pomiędzy modą a sztuką. Ale to tylko luźna interpretacja jej prac – Wasze spostrzeżenia mogą być zupełnie inne.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu Dream Team. Zasady pozostają niezmienne – czekamy na efekty sesji zdjęciowych kilkuosobowych zespołów. Atrakcyjne nagrody, możliwość publikacji w magazynach modowo-lifestylowych i mocny skład jurorski, to argumenty, które powinny przekonać niezdecydowanych.

Wszystkich, którzy nie mogą przejść obojętnie obok witryn modnych butików zapraszamy na happening, podczas którego muzealne wnętrze Starej Fabryki zaaranżowane zostanie na przestrzeń ekskluzywnego concept store.